(03622) 5-51-41 : (0362) 43-67-41 : (097) 822 56 86 :         

У якому віці потрібно перший раз показати дитину стоматологу?
Якщо один за одним, починаючи з 6-8 місяців, з'являються міцні, білі зуби, то до дитячого стоматолога дитину потрібно привести в 2 роки.
На огляд до лікаря -ортодонта - в 4 -5 років.

Чи потрібно лікувати молочні зуби?
Будь-який уражений карієсом зуб – це осередок хронічної інфекції, який робить негативний вплив на весь організм. Цей хронічний осередок інфекції потрібно якомога раніше прибрати. Як? Найкращий спосіб, якщо думати про майбутнє, це - вилікувати зуб. Найшвидший спосіб - це видалити хворий зуб. Якщо вилікувати молочний зуб, то він зберігатиме місце для майбутнього постійного зуба і продовжуватиме брати участь в жуванні. Якщо зуб видалити, то місця для постійного зуба залишиться дуже мало або не залишиться зовсім. При зміні зубів постійний зуб прорізатиметься «другим рядом», викликаючи порушення прикусу.

Якщо лікар видалив молочний зуб, то хіба постійний на його місці не відразу прорізатиметься?
Постійний зуб прорізатиметься тоді, коли прийде його час. Кожному зубу природа встановила певний час появи в порожнині рота. Видалення молочного попередника може зовсім трохи прискорити процес.

Для чого роблять дитячі тимчасові профілактичні протези перед прорізанням постійного зуба?
Якщо молочний зуб все же таки довелося видалити, оскільки лікувати його вже було пізно, то потрібно обов'язково проконсультуватися з ортодонтом. Природа не терпить порожнечі і дуже швидко ця порожнеча, яка утворилася після видалення зуба, перетвориться на щілину за рахунок переміщення сусідніх зубів і майбутньому постійному зубу просто не залишиться місця в зубному ряду.
Якщо після видалення молочного зуба до прорізання постійного залишилося 1 рік і більш, то виготовляють пластмасовий зуб, який зберігатиме місце для постійного зуба. Це і є дитячий профілактичний протез.

Чи дійсно існують зуби, які прорізаються відразу постійними, без молочних попередників?

Так, всім відомі шості, сьомі і восьмі (« мудрості») зуби, якщо рахувати від першого центрального зуба в кожну сторону. Відразу постійними, без молочних попередників з'являються: 6-ий зуб (у 5-6 років), 7-ий (у 11-12 років), а зуб мудрості після 16 років.

У якому віці найкраще встановлювати брекет-систему?

Ідеальний вік для установки брекет-системи 9-11 років. У цьому віці, у зв'язку із зростанням щелепи, відсутністю 7-х зубів і можливістю навчити дитину добре доглядати за брекет-системою, ортодонт має хороші шанси закінчити лікування «без видалення зубів», вирівняти зуби і навіть повністю виправити прикус. Так само, при лікуванні в цьому віці найбільш сприятливий прогноз відносно стабільності отриманого результату.

Що робити, якщо у дитини «слабка» емаль і нерівні зуби?

Якщо ситуація критична, сильно порушений прикус або дитина не посміхається із-за кривих зубів, а емаль значно ослаблена, ми пропонуємо встановити брекет-систему .

Герметизація фісур – що ж насправді при цьому фарбують?

Багато батьків негативно відносяться до даної процедури, вважаючи, що під герметиком (спеціальним лаком) виникає карієс. При дотриманні технології, це не так. Після очищення зуба спеціальною пастою з використанням ультразвуку, лікар наносить тонкий шар лаку, що містить фтор, який згладжує глибокі анатомічні ямки і поглиблення (фісури) на зубі. Якщо герметизацію не зробити, то з часом у фісурах накопичується непомітний оку білий наліт, що містить мікроорганізми, які в процесі своєї життєдіяльності виділяють кислоти і емаль зуба починає поступово розчинятися, з'являється карієс у стадії «білої плями», який не помітний оку. А коли з'являється фарбування цього карієсу пігментами і він стає помітний, то карієс вже поглинає всю товщину емалі. Чим раніше звернутися до дитячого стоматолога, тим більше шансів, що у фісурі ще немає карієсу у вигляді «білої плями». Лікар, це легко перевірить шляхом фарбування|пофарбування| карієсу жувальної поверхні зуба - маркером перед герметизацією.

Що означає, якщо всі зуби змінилися, а один або два молочні зуби не випадають?

Це означає, що постійний зуб десь «застряг» в кістковій тканині і його потрібно витягувати на місце. Може бути і інша ситуація – зачаток постійного зуба не сформувався. У обох випадках потрібно обов'язково проконсультуватися в ортодонта.

Якщо на рентгенівському знімку дитини 12-ти років немає зачатка постійного зуба, чи може він з'явитися пізніше?

Ні, не може. Якщо зачаток зуба відсутній на рентгенівському знімку, а значить і в кістковій тканині, він вже ніколи не з'явиться і цей постійний зуб буде відсутній в порожнині рота. Виключення – зуби мудрості.

Коли і де «підрізувати» вуздечку, в пологовому будинку або в стоматології?

У пологовому будинку підрізують вуздечку губи, коли дитина не може виконувати смоктальні рухи із-за малої рухливості губи, яка стримує ця сама вуздечка.
Вуздечки верхньої і нижньої губи, в разі наявності щілини між центральними зубами (діастеми) підрізають (у цих випадках роблять пластику вуздечок) не раніше, ніж почнуть прорізуватися постійні, другі від центру, різці. Правильно таку пластику може зробити лікар, який володіє спеціальною методикою, яка надалі сприяє закриттю діастеми. Пластика вуздечок верхньої і нижньої губи робиться лише| за напрямом і під спостереженням ортодонта, інакше діастема може зберегтися.

Що означає, якщо у дитини на постійних зубах з'являються білосніжні плями і смужки, яких раніше не було?

Це означає, що дитина не вичищає належним чином поверхню емалі зубів. Це може бути не знання методики чищення зубів або дуже м'яка зубна щітка. А також відсутність регулярного чищення зубів, як такого. Тонкий щільний шар нальоту, що накопичився за тижні і місяці на поверхні зуба, розчиняє емаль і вона починає біліти (демінералізовуватися).

Навіщо носити ретейнери і пластинки, коли можна відразу встановити брекети?

Ретейнери, так само як і пластини, ефективні в певному віці, коли дитина росте. Саме у цьому віці можна направляти зростання щелеп в потрібному напрямі, однак брекет-систему встановлювати рано.
Брекет-систему встановлюють пізніше для повного вирівнювання зубів.

Чому потрібно лікувати дітей у спеціального стоматолога – у дитячого стоматолога?

Молочні зуби дуже сильно відрізняються від постійних, але головна їх особливість – це близьке до поверхні зуба розташування «нерва», коренів, що розсмоктуються, і близькість зачатка постійного зуба. Постійні зуби у дітей, так само мають ряд особливостей, найбільш важливі з них – це незріла емаль, корені, що формуються (зростаючі). Лише стоматолог із спеціальною освітою знає методику лікування зубів у дітей.

Що робити, якщо молочний зуб все ще не випав, а постійний намагається прорізатися поруч?

Потрібно якомога раніше звернутися до дитячого стоматолога для видалення молочного зуба, щоб звільнити місце для постійного зуба. Якщо молочний зуб видалити вчасно, то постійний зуб прорізатиметься рівно.

Чи нормально, що в 5 – 7 років у дитини з'являються щілини між молочними зубами, які раніше стояли щільно?

Так задумано природою. Перед зміною зубів, у дитини починають зростати щелепи, розмір молочних зубів не міняється, це і сприяє появі щілин, які потрібні будуть для того, щоб помістилися майбутні постійні зуби. Якщо щілини в цьому віці не з'являються, значить, щось пішло не так, необхідно проконсультуватися в ортодонта.

наші новини

Поділитися інформацією з друзями:

Share this post

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в Twitter

Звяжіться з нами

mapвулиця Коцюбинського, 6
місто Рівне

map (0362) 25-51-41 

map (097) 822-56-86

map(094) 966-67-41

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.