(03622) 5-51-41 : (0362) 43-67-41 : (097) 822 56 86 :         

Зубний наліт починає накопичуватися незабаром після чищення зубів, він утворюється шляхом адсорбції мікроорганізмів на поверхні емалі і збільшується за рахунок постійного накопичення нових бактерій, причому в певній послідовності: спочатку кокова флора, а потім паличкоподібні і ниткоподібні бактерії. У міру зростання нальоту і збільшення його товщини починають переважати анаеробні форми бактерій.
Наліт володіє пористою структурою, що дозволяє вуглеводам вільно проникати в його глибокі шари. При прийомі м'якої їжі і вживанні значної кількості легкоферментуючих вуглеводів відбувається значне і швидке зростання нальоту.
Найчастіше зубний наліт розприділяється над яснами, в пришийковій області зуба, у фісурах зуба, причому біля входу у фісури| накопичується більше мікроорганізмів, ніж в глибині.
Види зубного нальоту:
М”ягкий білий зубний наліт
Утворюється і накопичується переважно в період спокою мовного і жувального апарату і за відсутності належної гігієни порожнини рота. Цей вигляд зубного нальоту може бути причиною запаху з рота, порушення смакових відчуттів, а також служити субстратом для мінералізації при утворенні зубного каменю.
Зелений зубний наліт
Найчастіше зустрічається у дітей і підлітків. Розташовується переважно на фронтальних зубах. Поява цього нальоту пов'язана з життєдіяльністю хромогенних мікроорганізмів, що містять хлорофіл.
Коричневий зубний наліт
Найчастіше зустрічається у курців, а колір нальоту визначає нікотин і інтенсивність куріння. У некурящих такий наліт зустрічається за наявності в порожнині рота великої кількості амальгамових пломб, а так само в осіб|лиць|, що працюють над виготовленням мідних, латунних і бронзових виробів. У дітей наліт такого кольору частіше утворюється на молочних зубах при виділенні із слиною великої кількості невідновленого заліза, яке, з'єднуючись в порожнині рота з сіркою білкових речовин, що розпадаються, і обумовлює фарбування.
Зубний камінь
Мінералізація зубного нальоту призводить до утворення зубного каменю, твердих відкладень різної консистенції на поверхні зуба. Кальцифікація розпочинається в зубному нальоті, який присутній на зубах не менше двох днів.
Надясневий зубний камінь
Найчастіше всього локалізується в області нижніх фронтальних зубів і щокових поверхонь верхніх молярів, де відкриваються протоки слинних залоз. За відсутності гігієнічного догляду утворення каменю відбувається на зубах, що не беруть участь в жуванні. Колір каменю (білий, жовтий, коричневий) залежить від дії харчових продуктів, нікотину, а також оксидів заліза, міді і інших речовин.

Підясневий зубний камінь
Виявляєтся стоматологом при зондуванні. Найчастіше він темно-коричневого кольору із зеленуватим відтінком, формується на шийці зуба в межах ясневої борозенки, на цементі кореня, в пародонтальній кишені. Камінь охоплює шийку зуба, часто утворюючи виступи.
Якщо у людини утворюється значна кількість зубного каменю, то це може бути наслідком зниження концентрації пірофосфату, інгібітору утворення зубного каменю або відсутності специфічного білка слини, що запобігає преципітації кальцію і зростанню кристалів.

наші новини

Поділитися інформацією з друзями:

Share this post

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в Twitter

Звяжіться з нами

mapвулиця Коцюбинського, 6
місто Рівне

map (0362) 25-51-41 

map (097) 822-56-86

map(094) 966-67-41

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.