(03622) 5-51-41 : (0362) 43-67-41 : (097) 822 56 86 :         

Здорові ясна і гарна посмішка, перш за все, залежить від відношення пацієнта до свого здоров’я і безпосередньо до стоматологічного лікування. Тому сьогодні все більш актуальна тенденція своєчасного відвідування стоматолога та «добровільний» профілактичний огляд. Це дає змогу контролювати стан порожнини рота, не допускати виникнення та прогресування захворювань зубів та ясен.

Розвитку захворювань тканин пародонту (гінгівіту і пародонтиту) сприяють місцеві та загальні фактори. До місцевих відносяться зубні відкладення, старі або неякісні пломби чи ортопедичні конструкції. До загальних: захворювання органів шлунково-кишкового тракту, порушення обміну речовин, гормональні збої, алергічні реакції чи інфекційні захворювання. Важливу роль також відіграє тютюнопаління та стреси.

Якщо захворювання пародонту не було вчасно діагностовано, то в запущенному стані воно переходить у важку форму, що призводить до втрати абсолютно здорових зубів.

Запалення ясен без ураження кістки та зв’язки зуба називається гінгівітом. Для його лікування достатньо провести адекватну професійну гігієну з наступним використанням місцевих протизапальних засобів. Якщо ж до запалення ясен приєднується втрата кістки та зв’язки, виникає пародонтит. Для лікування даного захворювання використовують консервативні та хірургічні методи. Консервативні:

  • професійна гігієна порожнини рота (зняття над- та під’ясенних зубних відкладень за допомогою ультразвуку і AIRFLOW);
  • закритий кюретаж зубо-ясенних кишень;
  • Вектор-терапія (видалення під’ясенних відкладень, бактерій, грануляції, зміцнення поверхні кістки з використанням апарату VECTOR (DurrDental, Німеччина);
  • використання діодного лазера для проведення фотодинамотерапії, стерилізації пародонтальних кишень, а також проведення лазерної біостимуляції.

          Якщо втрата кістки становить більше 5 мм., показані хірургічні методи лікування з використанням кістково-замінних матеріалів та методик направленої тканинної регенерації.

ФОТОДИНАМОТЕРАПІЯ

Патогенні бактерії порожнини рота можуть стати причиною не тільки захворювань ясен, але у випадку стресу імунної системи сприяти виникненню судинних захворювань, утворенню атеросклеротичних бляшок, розвитку діабету, ураженню суглобів та ін. Провести адекватну протимікробну терапію, не використовуючи системний прийом антибіотиків, стало можливим завдяки використанню лазера. Цей метод лікування називається ФОТОДИНАМОТЕРАПІЯ. Суть методу полягає у введенні в пародонтальну кишеню спеціального барвника, який вибірково зафарбовує тільки запалені клітини, а під дією лазерного промення розпадається, виділяючи активний кисень. При цьому в результаті окисного процесу гинуть патологічні клітини і бактерії. Крім того лазерний промінь має знеболюючу дію та прискорює процес загоєння.

Лазер є незамінним для лікування герметичних та виразкових уражень, стоматитів різного походження, альвеолітів(ускладнень після видалення зубів).

Використання лазера під час хірургічних втручань дає змогу уникнути післяопераційних ускладнень, так як лазерний промінь стерилізує операційну поверхню.

наші новини

Поділитися інформацією з друзями:

Share this post

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в Twitter

Звяжіться з нами

mapвулиця Коцюбинського, 6
місто Рівне

map (0362) 25-51-41 

map (097) 822-56-86

map(094) 966-67-41

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.