Корисно знати

Скупчення каменю на зубах несприятливо впливає на тканини ясен, викликаючи їх запалення, приводить до поганого запаху з рота, свідчить про поганий догляд за зубами. Сучасна кулінарна обробка харчових продуктів і характер їжі (багато борошняних виробів), що вживається, не сприяють природному очищенню зубів. У сучасної людини самоочищення порожнини рота практично не відбувається, тому необхідне примусове очищення: видалення зубного каменю, щоденне зняття м'якого нальоту, видалення залишків їжі.

Слід пам'ятати, що зубний камінь треба знімати у лікаря, і робити це регулярно, не рідше двох разів на рік. М'які зубні відкладення видаляють систематичним чищенням зубів, що є своєрідною профілактикою утворення зубного каменя.
На початковій стадії пародонтиту ви можете вже при правильному чищенні зубів досягти багато чого по попередженню подальшого розвитку хвороби: вже через декілька тижнів запальний процес може повністю пройти.

Будь ласка, почастіше проводите обстеження у лікаря, якщо ви перенесли пародонтит, аби він знову не виник у вас. Лікар усуне наявний наліти і перевірить, чи правильно ви чистите зуби.