Корисно знати

Брекети

Брекети — незнімна конструкція, що коректує положення зубів при порушенні прикусу. Це замки, які приклеюються за допомогою спеціального стоматологічного клею (бонда) на зовнішню або внутрішню поверхню зубів. Брекет має паз, в якому проходить ортодонтична дуга, або дуга, що має «пам'ять форми» (наприклад сплав нітинол на основі нікелю і титану). Опір цієї дуги при її вигині по викривленій щелепі — сила, яка повільно, але неухильно вирівнює зубний ряд при ортодонтичному лікуванні брекетами.

Бюгельний протез

Бюгельні протези – це різновид частково-знімних протезів. Застосовується при відсутності одиночних зубів або груп в зубному ряді, а також при втраті великих кількостей зубів, при великих проміжках, коли неможливо виготовити мостовидний протез. В основному застосовуються при кінцевих дефектах (коли задніх опорних зубів немає).

Вініри

Вініри - естетичні керамічні пластинки, які фіксуються на передні зуби в тих випадках, коли зуби вже зруйновані, або поміняли колір. Вініри дозволяють досягти потрібної форми і бажаного кольору з мінімальним зняттям твердих тканин зуба. Одночасно, вони захищають зуби. В результаті зуб отримує додаткову міцність і не відрізняється від інших. Вініри виготовляють відповідно форми, кольору зубів пацієнта і його побажань. В результаті досягається необхідний естетичний результат, найменше травмування зуба при установці, а також надійність і довговічність.

Вестибулопластика

Операцію виконують з метою профілактики або лікування захворювань пародонту. Дрібний приcінок порожнини рота зумовлює розвиток локальної рецесії ясен, деструкцію кісткової тканини і оголення шийок передніх зубів. Окрім естетичного дефекту, підвищення чутливості і рухливості зубів, може привести до їх втрати. У дітей і підлітків з дрібним присінком зміни в пародонті непомітні, деструктивні процеси виявляються з віком.

Глибоке фторування

Процедура фторування проводиться легко і просто, а головне, зовсім безболісно. В роті дитини 5-10 хвилин витримується індивідуальна ложка з|із| фторуючим препаратом. Один раз в рік рекомендується проводити процедуру глибокого фторування, яка передбачає використання фторуючого агента і індивідуальних кап.

Герметизація фісур

Коли прорізуються перші постійні жувальні зуби, емаль в області фісур (природних ямок між горбиками зубів) до кінця не сформована. Частинки їжі застряють у фісурах, в них поселяються бактерії, що дуже швидко викликає карієс. Герметики запобігають застряванню їжі у фісурах і живлять емаль, допомагаючи їй сформуватися здоровою. Це абсолютно безболісна процедура, проводиться без знеболюючого уколу. Поверхня зуба ретельно очищається без використовування бормашини, потім фісуру заливають світлополімеризуючим герметиком. Все робиться за один прийом, а ваша дитина зможе їсти відразу після відвідування стоматолога.

Діагностика в артикуляторі

Артикулятор може застосовуватися при конструюванні штучних зубних рядів при повній втраті зубів, для моделювання оклюзійних поверхонь ортопедичних конструкцій, для діагностики і прогнозування тактики лікування зубощелепних аномалій і деформацій.

Діоксид цирконію в протезуванні

Діоксид цирконію - дуже міцний матеріал білого кольору, що володіє унікальними властивостями, ідеальний для використання в протезуванні зубів. Ідеальна біологічна сумісність діоксиду цирконію доведена клінічними випробуваннями! Використання конструкцій з нових безпечних для людського організму матеріалів не викликає запалення ясен, рецесію, не змінює колір ясен і власного зуба на відміну від МК. Використання діоксиду цирконію дозволяє уникнути появи алергічних реакцій, не викликає захворювання шлунково-кишкового тракту, рекомендований тим, хто має проблеми з нирками, кров'ю, ендокринною системою.

Зубний камінь

Зубний камінь —затверділий зубний наліт, що утворюється на поверхні зубів. Зубний камінь досить темний, що пояснюється тим, що в його склад входять залишки їжі, відмерлі клітини, бактерії, солі фосфору, заліза і кальцію. Стоматологи рекомендують проводити процедуру видалення|віддалення| зубного каменя кожні півроку.

Закритий кюретаж

Закритий кюретаж пародонтальних кишень - це чищення пародонтальних (ясеневих) кишень. Вона полягає в наступному: під місцевою анестезією із застосуванням тонких металевих ручних або ультразвукових інструментів проводиться чищення пародонтальних кишень, поліровка (вирівнювання) коренів зубів. Приблизно через 5 - 8 тижнів після процедури закритого кюретажу, стоматолог досліджує глибину ясневих кишень. Річ у тому, що неглибокі кишені вже після закритого кюретажу можуть зникнути, а глибокі кишені можуть зменшитися. При глибині ясневих кишень більше 5 мм хворому проводиться процедура відкритого кюретажу.

Імплантація зубів

Імплантація зубів – є значним досягненням в сучасній стоматології протягом останніх 50 років. Тепер уже відсутні зуби можуть бути легко відновлені зубними імплантатами. Імплантація зубів все частіше застосовується в сучасній стоматології.

Зубний імплантат

Зубний імплантат – це титановий гвинт, який імплантується в кістку щелепи, замінюючи функцію втраченого зуба. Зубні імплантати складаються з двох частин: самого імплантата, який вводиться в кісткову тканину щелепи і абатмента. Абатмент – це фіксована до імплантату частина конструкції, до якої у свою чергу прикріпляється коронка , або протез.
Имплантати встановлюються в стоматологічному кабінеті, під місцевою анестезією (знеболення). Операція встановлення імплантата безболісна.

Карієс зубів

Карієс зубів (лат. Caries dentiis) — патологічний процес, що виявляється після прорізування зубів, при якому відбувається демінералізація і розм'якшення твердих тканин з подальшим утворенням порожнини.

Кісткова пластика

Це трансплантація кісткової тканини з метою заміщення дефектів кістки, фіксації фрагментів кісток і біологічної стимуляції регенерації кісткової тканини.

Культьова вкладка

Це коренева і коронкова частина зруйнованого зуба. Відновлює втрачену форму зуба. Потім вона покривається коронкою для відновлення естетики. Застосовується для відновлення зубів з сильно зруйнованою коронковою частиною і, як досконаліша альтернатива внутрішньоканальним анкерним штифтам. Це найнадійніший варіант внутрішньо-кореневих реставрацій зубів.

Клаптева(лоскутная) операція

Клаптева операція - операція з усунення патологічної зубоясенної кишені. Проводиться розтин ясен, видалення над- і підясенних зубних відкладень, каменів, шліфування поверхні кореня, видалення змінених м'яких тканин, повернення ясенного клаптя на місце і ушивання. Клаптеві операції в пародонтологіі застосовуються досить часто, зазвичай проводиться клаптева операція ясен.

Направлена тканинна регенерація

За відсутності одного або декількох зубів, альвеолярний гребінь частково або повністю піддається атрофії.Цей феномен у багатьох випадках призводить до неможливості дентальної імплантації. Аби відновити кісткову субструктуру, часто планується кістково-реконструктивна операція – направлена тканинна регенерація.
В якості кістково-пластичного матеріалу використовується власна кістка (аутогенна) з донорських ділянок даного індивідуума (гілка нижньої щелепи, відділ підборіддя, в серйозніших випадках – блок з клубової кістки). Застосовується так само алогенна кістка (людська), гетерокістка (теляча), а так само бар'єрні мембрани - для виключення проростання патологічної тканини у вогнище реконструктивного матеріалу (біоімплантата).

Відкритий кюретаж

Процедура відкритого кюретажу проводиться під місцевою анестезією. Відрізняється вона від закритого тим, що при відкритому кюретажі ділянка ясен розрізається (так звана клаптева операція ) і відшаровується, і проводиться поглиблений кюретаж. Після кюретажу в кишені наносяться остеогенні препарати для подальшої стимуляції зростання кісткової тканини (відновлення втраченої кісткової субстанції). Після цього ясна ушиваються.
Патологічне стирання зубів
Патологічне стирання зубів — патологія, при якій спостерігається інтенсивний спад твердих тканин в одному, в групі або у всіх зубах. Патологічне стирання спостерігається у 11.8% людей, частіше у чоловіків (62.5%).

Пульпа

Пульпа (лат. pulpis dentis) — м'яка рихла тканина, що складається з клітин і волокнистих структур, яка заповнює порожнину зуба (лат. cavitas dentis).
Пульпіт — запалення судинно - нервового пучка зуба («пульпи»).

Профілактичний дитячий знімний протез

Після раннього видалення молочного зуба необхідний дитячий знімний профілактичний протез, який не дасть сусіднім зубам зміститися на місце, що звільнилося. Оскільки з кожним роком місце після видалення молочного зуба скорочуватиметься і постійний зуб прорізатиметься нерівно. Знімні протези потрібно міняти в період тимчасового прикусу 1 раз на півроку - рік.

Переважна більшість задає питання: «Чому б не дочекатися прорізання всіх постійних зубів і за допомогою брекет-системи отримати «голівудську» посмішку? Без носіння пластин?». Річ у тому, що після всіх постійних зубів, припиняється активне зростання щелеп. І при необхідності впливати на цей процес вже не можна, можна лише рухати зуби. А це не завжди досить для досягнення добрих результатів. Поки у дитини йде інтенсивна зміна зубів, активно зростають щелепи - це найкоштовніший час для виправлення прикусу за допомогою знімних пристосувань.

Пародонтологія

Це розділ стоматології про профілактику і лікування тканин, що оточують зуб (пародонту). Головною причиною хвороб ясен і кісткової тканини, що підтримує зуби, є зубний наліт – колонії бактерій і продукти їх життєдіяльності.
При недостатньо ретельній гігієні порожнини рота наліт може трансформуватися в зубний камінь. Далі інфекція проникає під ясна, утворюються зубоясеневі кишені, прочистити які без допомоги фахівця практично неможливо. Якщо вчасно не приступити до лікування, запальний процес приведе до розхитування і випадання зубів. Характерні ознаки хвороб пародонту – почервоніння і кровоточивість ясен, неприємний запах і присмак в роті, оголені шийки зубів

Резекція

Резекція верхівки кореня,як приклад зубозберігаючої операції, використовуваної в хірургічній стоматології, дозволяє ліквідовувати запальний процес біля зубних тканин, уникнувши видалення. Зуби з верхівками коренів, що резеціюють, зберігаються протягом багатьох років, продовжують повноцінно функціонувати, беручи участь в пережовуванні їжі, а надалі навіть можуть служити опорою при протезуванні.
Резекцію проводять за наявності вогнища запалення в області верхівки кореня, який по яких-небудь причинах неможливо усунути традиційними методами, а також у тому випадку, коли канал кореня зуба закритий застряглим в нім чужорідним тілом, що перешкоджає подальшому лікуванню.
Операція полягає у відсіканні верхівки кореня, залученої в патологічний процес, і видаленні її разом з вогнищем запалення.

Ретейнер

Ретенція — в ортодонтії означає період утримання результату лікування. Під час ортодонтичного лікування щелепи зазнають зміни: вслід за зубом, що міняє своє положення, перебудовуються кісткова тканина, зв'язки, що оточують зуб, судини і нерви, що живлять його. Процес цей тривалий, і продовжується ця перебудова не лише у фазі активного лікування (коли апаратура знаходиться|перебуває| в роті), але і деякий час після|потім| нього. Все, до чого була прикладена механічна сила, прагнутиме повернутися в початкове положення. Для запобігання цьому і підтримки залишкової перебудови кістки та зв'язок ортодонтами були створені ретенційні апарати, що утримують отриманий результат.

«Синус-ліфтінг»

Є способом поліпшення результатів дентальної імплантації за наявності сильної атрофії бічних відділів верхньої щелепи. «Синус-ліфтінг» дозволяє хірургові-стоматологові використовувати довші імплантати для збільшення кісткового масиву, як правило в бічних відділах щелепи. «Синус-ліфтінг» застосовують, коли недостатня висота альвеолярного відростка перешкоджає установці імплантата довше 10 мм. При ширині альвеолярного відростка менше 4 мм застосовують методики збільшення ширини гребеня.

Існує 2 види операції «синус-ліфтінгу»: відкритий і закритий. Закритий «синус-ліфтінг» виконується, коли кісткова тканина в проекції верхньощелепних синусів не менше 10 мм. Якщо ж ця відстань менше 10 мм, то проводиться «синус-ліфтінг» відкритий.

Прикраси для зубів (скайси)

Це стрази, оброблені в заводських умовах під комп'ютерним контролем, вони не втрачають блиску з часом. Нижній шар прикраси відполірований до дзеркального блиску. Тому промінь сонця, потрапляючи на таку прикрасу, грає каскадом іскристих променів. В ролі скайсу можуть виступати коштовні або штучні камені, а також мініатюрні золоті фігурки.

Скайси кріпляться на зуби спеціальними клеями (адгезивами) без порушення цілісності емалі і, за бажанням, їх можна видалити не пошкодивши зуба. Скайси можуть виконувати не лише роль прикрас, але і приховувати пігментні плями емалі, зміцнитися в товщі світлової пломби.

Хірургічний шаблон

Хірургічні шаблони допомагають визначити оптимальне положення імплантатів. Вони показують хірургові положення майбутнього протеза, що допомагають скоректувати положення імплантата. Зазвичай хірургічний шаблон виготовляється з самотвердіючої пластмаси, в зуботехнічній лабораторії. Його функція - це визначення оптимального розташування імплантатів.

Цистектомія

Кіста-це пухлино - подібне утворення в кістці, часто запального характеру. При цьому утворюється порожнина, покрита оболонкою і заповнена особливою рідиною. "Підступність" кісти в тому, що протікає без симптомів до тих пір, поки не викличе серйозних руйнувань. Оперативне втручання направлене на повне вичищення оболонки, оскільки навіть одна клітинка може викликати|спричиняти| рецидив.
Процедура направлена на повне вичищення шкідливих клітин від здорових тканин. Цистостомія Полягає в тому, що повністю висікають передню частину оболонки кісти, після чого порожнина кісти сполучається з порожниною рота. Цистостомії пооводять для кісти великих розмірів; кісти верхньої щелепи, що відтіснили її дно або пророслі в неї; кісти, пророслі в ніс. Часто до цієї операції прибігають при лікуванні кісти у дітей, коли вона зачіпає зачатки постійних зубів (щоб їх зберегти). Після розтину порожнини кісти її вміст висушують тампоном, дають відтік ексудату, потім в порожнину кісти перевертають клапоть слизистої оболонки і ушивають. Призначається десенсибілізуюча і протинабрякова терапія, знеболюючі засоби, ретельна гігієна порожнини рота. Тампон видаляють на 5-6 день, порожнину промивають розчином антисептика і знов тампонують. Зміну тампонів проводять через кожних 7 днів. Ліквідація кісти настає в строк від 3-х до 4-х місяців (інколи до року).

Prophy-Mate

Це компактна, легка і проста у використанні система для полірування поверхні зубів. Унікальна конструкція Prophy-Mate, яка потужно і стійко розпилює порошок, забезпечує чудові результати полірування.

Rabber – dam

Це латексна прокладка для ізоляції робочого поля при терапевтичних втручаннях в стоматології. Така ізоляція гарантує якісніше лікування. У свою чергу це так само дуже зручно для пацієнта, оскільки в процесі лікування в ротову порожнину не потрапляють частки матеріалів і рідин.