АСЕПТИКИ ТА АНТИСЕПТИКИ

Асептика та антисептика

Поняття АСЕПТИКИ ТА АНТИСЕПТИКИ в  ”СтомаЛюкс”

Асе́птика — сукупність заходів, спрямованих на попередження інфікування ран чи організму в цілому. При стоматологічних втручаннях асептика запобігає проникненню в рану збудників інфекції: бактерій, грибків(що можуть потрапляти до рани з навколишнього середовища).
Асептика є частиною базової основи сучасної стоматологічної практики і дуже тісно пов'язана з антисептикою - це комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на знищення мікробів у рані, порожнині зуба, кореневих каналах, кістці та в ясенних кишенях.

Знешкодження інфекцій:

За допомогою асептики знешкоджують повітряну, крапельну і контактну інфекцію.
З метою запобігання повітряної інфекції в стоматкабінетах  нашої клініки забезпечують бездоганну чистоту (вологе прибирання, використання одноразових бахіл для кожного пацієнта),  добру вентиляцію (кабінети обладнані кондиціонерами), використовують бактерицидні лампи (кварцування кабінетів).

Щоб запобігти крапельній інфекції, медперсонал користується стерильними  одноразовими масками.

З метою запобігання контактній інфекції здійснюють комплекс заходів, до яких належать:

1) Використання ультразвукової ванни для очищення інструментарію.

2) Знезаражування інструментів, перев'язувального матеріалу , що використовуються під час стоматологічних маніпуляцій  за допомогою дезинфікуючих розчинів та високої температури (стерилізація в сухожирових шафах), а також високого тиску в автоклавах (автоклавування).

3) Пакування стерильних інструментів у герметичні одноразові спец-пакети за допомогою медичної пакувальної машини.

4) Зберігання запакованих стерильних інструментів у ПАНМЕДАХ (спеціальні шафи з УЛЬТРАФІОЛЕТОВИМ випромінюванням), якими обладнаний кожний з кабінетів.

5) У клініці наявний спеціалізований хірургічний кабінет,  який обладнаний всім необхідним для хірургічних маніпуляцій.

6) Спеціальна обробка рук лікарів та асистентів антисептичними розчинами, використання одноразових  рукавичок  та індивідуальних стерильних наборів для пацієнтів.