Пародонтологія

Коли потрібна консультація лікаря-пародонтолога:

  • якщо на зубній щітці після чищення зубів залишається кров;
  • є відчуття “свербіння” ясен;
  • є неприємний запах з рота;
  • на зубах наявний наліт чи помітні зубні відкладення;
  • відчуття рухливості зубів.

Наявність усього вище зазначеного може свідчити про захворювання ясен: ГІНГІВІТ або ПАРОДОНТИТ. Якщо для лікування гінгівіту достатнім є повне зняття зубних відкладень з медикаментозним місцевим лікуванням, то наявність у пацієнта пародонтиту потребує більш глибокого втручання (закритого чи відкритого кюретажу, проведення VECTOR-терапії, оперативних втручань з використанням остеопластичних матеріалів чи Емдогейну).

VECTOR-терапія

Ультразвукова система VECTOR використовується при лікуванні захворювань пародонту і являється альтернативою хірургічного втручання. VECTOR-терапія дозволяє максимально ефективно і мінімально травматично провести терапію пародонтальних кишень глибиною до 11 мм. Під час роботи в оброблювану ділянку подається суспензія Vector Fluid(містить антисептичний розчин, абразив для поліровки, дрібні частинки гідроксиапатиту), за допомогою якої проводиться очищення стінок пародонтальних кишень від зубного каменю і грануляцій, знищення хвороботворних бактерій та їх ендотоксинів без травми корення зуба чи оточуючих його м'яких тканин. Під дією ультразвуку частинки гідросиапататиту глибоко проникають в навколишні тканини, що забезпечують зміцнення кістки міжзубних перегородок і дозволяє перевести захворювання в стадію ремісії. Регулярне проведення підтримуючої VECTOR-терапії сприяє попередженню рецедивів хвороби.

Також VECTOR-терапія використовується після зняття брекет-систем для зменшення періоду ретенції.

Емдогейн (Emdogain) — це препарат з біологічним складом, який сприяє відновленню твердих і м'яких тканин, втрачених в результаті захворювань пародонта. Емдогейн є стимулятором формування нового пародонтального прикріплення, відновлення пародонтальної зв'язки і приросту альвеолярної кістки. Через 1 рік після проведення лікування при рентгенологічному дослідження можна відмітити приріст кістки 60-80%.

Емдогейн складається з комплексу протеїнів, які входять в склад емалевої матриці, яка в свою чергу є основою для утворення цементу корення, пародонтальної св'язки і альвеолярної кістки.

Завдяки своїй рідкій формі, Емдогейн проникає навіть у важкодоступні місця пародонтальних кишень.

Емдогейн показаний для використання в пародонтальній хірургії при лікуванні 1, 2 і 3-х стінкових внітрішньокісткових дефектів, дефектів 2 класу в області фуркації, а також рецесіях ясен.

Гінгівіт

Гінгівіт — запальне захворювання тканини ясен, що протікає в гострій або хронічній формі. Зазвичай захворювання викликається мікробною флорою порожнини рота. При недостатньому догляді за порожниною рота на зубах накопичується наліт, в якому розвиваються колонії мікроорганізмів, утворюється мікробна плівка. Цей наліт може мінералізуватися, формуючи зубний камінь, що є однією з причин розвитку гінгівіту. Однак при збереженні захисних сил організму запалення ясен тривалий час може не відбуватися.

До зриву захисних механізмів організму призводять такі фактори, як куріння, механічні травми ясен, надто гаряча або холодна їжа і вода, хімічні агресивні агенти, часті і тривалі стреси. У підсумку в тканині ясен виникає процес запалення.

Пародонтит

Пародонтит - це запальний процес в оточуючих зуб тканинах. Пародонтит це друге за поширеністю після карієсу захворювання зубощелепної системи.
Пародонтит є інфекційне захворювання, при якому настає руйнування опорного апарату зуба. При пародонтиті інфекція потрапляє в простір між зубом і яснами і починає руйнувати зв'язку кореня зуба з кісткою.
У 100% дорослого населення Землі і у 80% дітей, як стверджують фахівці ВООЗ, відзначаються ті чи інші ознаки пародонтиту.
Пародонтит є однією з основних причин втрати зубів у старшому віці. 
Пародонтит може стати наслідком дії патогенних мікроорганізмів, що накопичуються в зубному нальоті і камені, травм зуба, карієсу, неякісно виконаного зубного протезування або реставрації порушень цілісності зуба. Істотно підвищують вірогідність розвитку пародонтиту порушення гігієни порожнини рота, викривлення зубів і порушення прикусу, особливості харчування, зниження загальної імунної реактивності організму пацієнта.

Головною причиною захворювання ясен є бактеріальний наліт, який являє собою липку, безбарвну плівку, постійно утворюється на зубах. Якщо наліт не видаляти, він твердне і утворює грубий пористий наріст, який називається зубним каменем. При прогресуванні захворювання токсини можуть призвести до руйнування тканин, які підтримують зуби. Між зубом і яснами утворюється простір - зубоясенна кишеня, яка заповнюється нальотом, і як результат кістка та зв'язка яка підтримує зуби, піддаєтся постійному подразненню і починає руйнуватись.